pirmdiena, 2007. gada 13. augusts

Rīga-Engure-Rīga divatā uz divriteņiem 11/12.08.2007.

PLĀNS BIJA:
Izbraukšana gan turp, gan atpakaļ ieplānota 4:00 (gan jau sanāks kādos 4:30), lai tiktu pēc iespējas tālāk bez hiperaktīvās autoplūsmas.
Ceļš - pa veloceliņu līdz Jūrmalai, tālāk pa to šoseju, kas vijas gar jūras malu.
Nakšņosim viesnīciņā Engurē, ja vien kaut kur pa ceļam nepakritīsim uz celīša... :D Līdzi ņemamo mantu saraksts jau gatavs, visam vajadzētu būt štokos.
P.S. Rīga-Engure = ~ 70 km, tātad t.i. 70 km turp, 70 km atpakaļ

SANĀCA:
Izbraukšana no mājām tikai 6:00



Izbraukšana no Rīgas 7:30 :D :D :D neatradām veloceliņa sākumu (nebijām par to piedomājuši, jo likās, ka nu to jau nu gan mēs zinam :D, bet no rīta ar saprašanu švaki... Sākumā aizvedu mūs gar kaut kādu kreiso dzelzceļu, tad bijām nonākuši Iļģuciema dziļumā un ar pirmo suņu ārāvedēju padomiem un Lattelecom būdiņu karšu palīdzību galu galā trāpījām uz veloceliņa Rīga-Jūrmala sākumgalu :) )
Veloceliņš Rīga-Jūrmala klasisks, bez pārsteigumiem. Diezgan ātrā tempā tikām ārā no Jūrmalas un turpinājām ceļu pa šosejai paralēlajiem gājēju/velo ceļiem. Kad tie kļuva nebaudāmi, braucām pa šosejas malu. Līdz tam laikam autobraucēji ar bij pamodušies, bet nesūdzamies... šoferīši bija samērā mierīgi, lidojošie braucēji gadījās reti, bet nu šosejas pašas kvalitāte mijas starp ciešamu un pabriesmīgu. Pirmkārt, tā ir par šauru, lai blakus riteņbraucējiem samainītos smagais vai autobuss ar pretimbraucošo. Otrkārt, tā ir lāpīta kā tāda mūžveca vilnas zeķe un tuvojoties Engurei parādās uz augšu uzbīdītas, uzbrauktas asfalta malas, pa kurām nevar pabraukt. Reizēm man psiholoģiski sāka vilkt uz granti vai grāvi, bet saņēmos un viss bija ok. ja kas - arī par suņiem (un to saimniekiem) var teikt tikai labāko - visi bija kulturāli un par riteņbraucējiem neizrādīja lieku interesi.



Engurē nonācām 12:00. Apmetāmies villa "Elizabete". Lai arī šosejas pašā malā un pašā ciema centrā, vietiņa ļoti mierīga un omulīga, jutāmies gaidīti un netraucēti.
Aizgājām paēst uz kafejnīcu "Pirāts", kaut arī pēctam izrādījās, ka īstā vieta, kur Engurē jāēd ir "Būda", kas ir tieši pretī "Elizabetei".



Un pēc ēšanas gājām nosnausties un atjaunot spēkus uz kādām 3 h...
Tad devāmies ciemos pie radiņiem, pa ceļam apskatījām vietējās aktivitātes un izlasījām diskotēku afišas.



Aizgājām līdz jūrai. Kas nezin, - Engurē jūra ir ar lieliem akmeņiem un vietām ļoti leknām jūrasszāļu audzēm :)
Pēctam sakārtojām mantas nākošajam rītam.





kārtīgi izkarsējāmies saunā, iedzērām pa aukstam alum un gājām čučēt.

no rīta ... skaļi dziedāja gailis!!! (ļoti kaitinoši pilsētnieka ausīm un nervu sistēmai.. )
6:00 cēlāmies, taisījām brokastis...





nē, jau ne.. :D kādas brokastis 6:00 no rīta!!!???? :D
padzērām tēju tikai...





un posāmies ceļā!



7:00 izbraucām no Engures. Man nedaudz sāpēja ceļgals un diezgan sāpīgs un sašutis bij pakaļgals, tāpēc tempu mājupceļā ieturējām lēnāku.
Kopumā secinājām, ka 70 km mierīgi var 5 h aizbraukt. Ar visām mazo vajadzību, paēšanas, jūras apskatīšanas un izstaipīšanās pieturiņām. Doma, ka jāizbrauc cik vien agri no rīta spēj sataisīties, arī pierādījās! Tas ir ļoti pareizi, ja grib izvairīties no aktīvas mašīnu plūsmas un karstas saules!
Lapmežciemā bij nekārtības notikušās - lapsa bij notriekta uz gājēju pārejas!!!

P.S. bildes ir tieši tādas, kādas parasti sanāk, ja brauc tikai divatā :D Kopbilžu un skata no malas nav!

pirmdiena, 2007. gada 21. maijs

Nordea Rīgas maratons 2007

Svētdien piedalījāmies Rīgas maratonā 2007 !!!



Skriešanai bija sasodīti karsts laiks, līdz ar to bija grūti, un bija arī pakritušie, kuriem tika saukti "ātrie" :(
Bet ar mūsējiem viss ir kārtībā, visi ir finišējuši!
pusmaratona distancē
Jānis Bērziņš 78. vieta 1:43:23
Līga Ozoliņa 239. vieta 02:12:16 (attiecīgi 42. vieta no 68. finišējušajām sievietēm)
Baiba Liepiņa 257. vieta 02:17:34 (atiecīgi 50. vieta no 68. finišējušajām sievietēm)
kopā finišējuši 314 dalībnieki




minimaratona distancē

Kitija Krastiņa pirmo reizi tika piespiesta skriet :)
viņai 449. vieta 00:35:29 (attiecīgi 175. vieta no 270 finišējušajām sievietēm)
Ja nebūs "ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē", un tiešām vēl piedalīsies skriešanas pasākumos, tad ieliksim arī viņas profilu blogā ;)
Dace Pakule 536. vieta 00:39:49 (attiecīgi 238. vieta no 270 finišējušajām sievietēm)
kopā finišējuši 586 dalībnieki

Interesanti, ka jaunākais dalībnieks maratona distancē ir 1997. gada (Henrijs Lakis, Latvija, viņam gan iztrūkst 3. apļa laiks, tā ka nav īsti skaidrs vai viņš ir noskrējis visu distanci)!
Un vecākajam dalībniekam sanāk 71 gads (1936.dz.g., Nadežda Kavtaskina 04:16:38, Latvija).
Tā ka - ir ko padomāt - par veselīgu dzīvesveidu! Rūdītais tērauds nav tikai ārzemēs :D
www.nordearigasmaratons.lv

piektdiena, 2007. gada 18. maijs

LATVIEŠI ĶĪNAS MŪRA MARATONĀ !

1. nedēļa
Mūsējie ir laimīgi nonākuši Ķīnā. Un dodas uz Tibetu. Tur viņi būs visticamāk bez sakaru iespējām līdz 11.05., tāpēc saņēmu ziņu, ka viss ir kārtībā, un varam tikai cerēt uz jaunām ziņām, varbūt pat ar kādu bildi!!! :)

07.05. Visi 4 trešo dienu ir jau Tibetā. Iet visādi - Zanei aizvakar esot saukuši "ātros", jo drausmīgi sāpējusi galva. Sākumā viesnīcas darbinieki nodomāja, ka kāda problēma ar durvīm, tādēļ pēc 15 min ieradās meistars kombinezonā ar instrumentu kasti! Tas tika pasūtīts vienu māju tālāk un izskaidrots, ka DAKTERI vajag! Nu, un tad vēl pēc 15 min pīpēdams ieradās arī dakters ar savu čemodānu. iepotēja "kalnu" zāles. Arī Zanītei Upeniecei un Kristapam Bērziņam (viņi skries īsot distanci) esot tā pati kalnu slimība - galva reibst, sāp, visi staigājot kā apdulluši. Pašlaik viņi atrodas 4000 m augstumā virs jūras līmeņa, rīt plāno doties vēl augstāk apskatīt kādu kalnu ezeru. Laiks karsts, ap 30 grādiem, bet tālumā redzamas sniegotas kalnu virsotnes.
Izstaigāti jau vairāki klosteri, bet diezgan liela vilšanās. Likās, ka te tāda tīra zeme ar grezniem klosteriem. A patiesībā valda ārprātīga netīrība, viss diezgan smirdīgs un piemēslots.
Tauta neizglītota un slinka - vieglāk taču meditēt, nekā cūcību savākt. Vairāk kā pusei iedzīvotāju nav pat pamatizglītība...



Šajā zemē kapsētu nav. Mirušos bērnus līdz 3 gadu vecumam un dzīvniekus met upēs - ik pa brītiņam redzami kādi maisi upēs vai uzpūtušies zvēri. Mirušos cilvēkus nes augstu kalnos, kur tos noknābā ērgļi.
Tauta pamatā nodarbojas ar sumbru audzēšanu, bet pārsvarā skaita lūgšanas, spēlē kārtis un biljardu uz ielām.
30 grādu karstumā uz ielām tirgo gaļu, kur spieto un vairojas lielu mušu bari.



Turpat blakus šādas kafejnīcas. Rodas nopietnas problēmas ar apetīti...





Tā kā Tibeta kā garīguma centrs, fiziski dzīvē ne tuvu tāds neizskatās...
Kopumā interesanti to visu redzēt, lai zinātu, kā praktiski tās mītiskās pasaules malas izskatās.
Daba nežēlīgi skaista un skarba - kalni no 3600m-7000 m virs jūras līmeņa.



08.05.2007. Shodien esam veel augstaak kalnos - 5000 m virs juras liimenja. Daba skaista, bet jaabrauc pa galvu reibinoshiem serpentiiniem, taa ka muusu vaajiniekiem bailes pat nommaca galvas saapes.:)

Iedomaajies kaada nerazha - meitenes atbraukushas atpuutaa, bet Zaniite viinu nevar iedzert, cik slikti. Es gan vakar pameeginaaju kaut kaadu vieteejo viinu. Dikti gards bija, bet beigaas - kaa izraadijaa - tikai 5,5 procenti. Liekas, ka te paarsvaraa vieteejaa tauta apdullinaas no kuriishanas, jo biezhi vien taads aromaats sajuutams.

Vakardien redzeejam vieteejo slimniicu - 30 m2 telpa, kur viena siena kaa skatlogs, triis gultas ar peleekiem (netiiriem) palagiem un tajos pa vaajinikem pie sisteemas gulj... Kaut ko tik nozheelojamu un muusdienu civilizaacijai nesaprotanmu nebiju ilgi redzeejusi...

Peedeejaas dienas arvien mazaak eedam. Iemesls - jo vairaak redzam kafe virtuves, eedienu pagatavoshanas un paardoshanas apstaakljus - daudz suudu mushas vairojas uz svaigas galjas tirguu, vaariiti caalju embriji bruunaa uudenii tiek paardoti ik uz stuura... brr.., jo mazaak kas ir apeedams... Pusdienaas censhos kaadus galju apeest (Zane vairs nevar, paargaajusi uz riisiem), vakaraa paarttiekam no cepumiem un banaaniem. Man jau par 3 kg mazaak nekaa Latvijaa bija.

IEVA

09.05.2007. Shii diena kaa sanatorija - paeedaam brokastis, pastaiga pa klosteri svaigaa, retinaataa gaisaa, pusdienas, diendusa un tagad jaaiet vakarinjaas.:)
Shodien mums iedeva nogarshot Tibetas nacionaalo teeju, kas ir kaa brokastis ikvienam Tibetas iedziivotaajam - melnaa teeja, ar miltiem, sviestu un saali. Brrrr...
šādi viņi vāra šo tēju..



Nu pagaidaam taa - nekaadu jaunu atrakciju nav.

IEVA

P.S. Tibetā tika nosvinēta arī Ievas dzimšanasdiena!!! SVECAM UN SŪTAM VIRTUĀLĀS BUČAS!!!

11.05.2007. Vakar bijaam uz vakarinjaam " trakaa sumbra restoraanaa", kur bija arii tautisko deju priekshnesumi, arii ar skatiitaaju piedaliishanos... :)
To kroni, kas man galvaa, torti ar dziedoshaam sveciiteem un balto shalli saorganizeeja muusu gids, sirsniigi man veelot " Daudz laimes NAAKAMAJAA DZIIVEE!" Ups... Taads noveeleejums nekad nav bijis... un droshi vien nebuus...:)



IEVA

13.05.2007. Pirmā diena Honkongā, izstādē (darba darīšanas - patīkamo apvienojam ar lietderīgo :)) - no pagātnes esam nonākušas nākotnē!! Visas mājas 50-stāvīgas! kaut ko tādu nevarējām iedomāties...



IEVA

HONKONGĀ !



Pirmo reizi dziivee bija sajuuta, ka Eiropa ir mazs punktinsh pasaules kartee.
Patika mums Honkongaa visiem loti, daudz labaak kaa Pekinaa un Tibetaa.
Riitdien mums maratons jaaskrien. Paarnem sajuutas atkal kaa Costa Ricaa - jaaizbrauc 3 naktii, starts 7.30, cutoff 32 km peec 6 stundaam...
Iesim 7 guleet, lai vareetu mazliet vairaak sanjemt speeka naktii:)

SKRĒJIENS !!!

Viņas to ir paveikušas!!! Ķīna maratonu veikušas 7,5 h! Esot bijis krimināli :D
Un mums ir foto!!!!!!!! Cerams, ka plašāks stāstiņš par šī maratona specifiku un mokām vēl būs..











pirmdiena, 2007. gada 14. maijs

Tartu maratons, kuram nav nekāda sakara ar Tartu un maratonu :D

Ja Jūs domājat, ka Tartu maratons notiek Tartu... nē, tā nav ! :D
Ja Jūs domājat, ka Tartu maratonā var skriet maratona distanci, Jūs maldāties - tā nav ! :D



Varam ziņot, ka Jānis Bērziņš, Baiba Liepiņa, Dace Pakule un Līga Ozoliņa godam pārstāvējuši "Stendera" un Latvijas, un vispār cilvēces aktīvā dzīvesveida cienītāju godu Igaunijā! :)
23 km distancē kopumā bija reģistrējušies 1365 dalībnieki (tajā skaitā no Latvijas 28), finišējuši 1150
http://www.tartumaraton.ee/index.php?sisu=tekst&mid=630&lang=eng

Jānis Bērziņš finišēja 366 vietā (1:45:57)
Baiba Liepiņa 1048 (2:21:47) - 111 vieta sieviešu konkurencē
Līga Ozoliņa 1057 (2:23:03) - 115 vieta sieviešu konkurencē
10 km distancē bija reģistrējušies 737 dalībnieki, (tajā skaitā no Latvijas 11), finišējuši 645
Dace Pakule finišēja 637 (1:19:43) diemžēl sieviešu kategorijas rezultātus neatrodu atsevišķi izdalītus...

Kā jau var saprast pēc rezultātiem - ļooooti liels vīriešu pārsvars dalībnieku vidū. Tāpēc rodas sajūta, ka visi aizauļo garām un tu tur paliec astē kā tāds losīts... Bet var jau arī papriecāties par tādu trenētu vīriešu tūkstoti :)
Un otrs novērojums - rezultāti samērā labi, kas liecina par to, ka piedalās trennēti eksemplāri :) Līdz ar to ir grūti sevi mierina't/motivēt ar domu, ka esi malacis jau par to vien, ka spēj finišēt, jo tomēr ir praktiski neiespējami būt lepnam un pašapmierinātam, ja finišē pēdējais kādu stundu pēc pirmspēdējā :D Tādēļ, ir tur kārtīga spriedzīte un vēlme nepalikt astē dzen kārtīgi uz priekšu!
Nezinu kā Jānis, bet meitenes ir ļoti apmierinātas ar saviem rezultātiem, jo dažādu iemeslu dēļ(Baibai gan vienīgajai ir attaisnojošs :D ) nebijām trennējušās.
Kopumā pasākums ļoti labi organizēts!!! Nav jāuztraucas ne par nokļūšanu uz startu (finiš Elvi, starts Otepaa) - kursē autobusi (mēs gan ar Baibu pat tos pamanījāmies nogulēt un braucām uz startu ar stopiem, igauņu puiši bij atsaucīgi), starts labā noskaņojumā, mūzika, stendi, iedod paciņu ar numuru, adatiņām, karti, un speciālu dzeltenu maisiņu uz kura Tavs nr. rakstīts, tajā var salikt mantas, kuras pieņem un nogādā uz finišu, kur tās atkal var saņemt. Paciņā ir arī pusdienu taloniņš, ar kuru pēc finiša varēja saņemt siltu zupu un 2 maizītes :) (bija liela rinda, sāka līņāt un tādēļ negaidījām)

P.S. Daces Pakules 4 lielie PALDIES:
1. Līgai Ozoliņai, ka piespieda piedalīties
2. Santai Tomsonei, ka gāja reizē ar viņu uz sporta klubu
3. Ievai Eglītei, ka iesāka šo skriešanas kustību Stenderā
4. Baibai Liepiņai, ka aizveda uz Tartu Maratonu!!!

P.P.S. GLOBĀLI LIELAIS PALDIES VISA VAININIECEI ZANEI BĒRZIŅAI!!! JO.....
SHE DID IT! VIŅA SĀKA!!!!!!

piektdiena, 2007. gada 30. marts

Svaigā gaisā skriešanas sezona atklāta!

Vakar atklājām sezonu veicot maršrutu Babīte-Torņkalna stacija (pa veloceliņu) ! Ar vilcienu devāmies no Torņkalna uz Bulduriem un skrējām atpakaļ. Dacītei, kā nepieredzējušākai, ļaāvām saīsināt trasi un kāpt ārā jau Babītē.
Satikām arī citus skrējējus, tā ka tik traki nav ar mūsu tautas fizisko aktivitāti, un skriešana ir modē :)
Secinājums: labāk skrienas Jūrmalas galā, Rīgā veloceliņš aizlokās, parādās nervozas kompānijas un suņi.

pirmdiena, 2007. gada 19. februāris

LATVIEŠI THE COASTAL CHALLENGE 2007 - Route of Fire

Vēsture: 2006. gadā Ieva un Zane piedalījās The Coastal Challenge un viņām uzreiz bija skaidrs, ka nākamajā gadā brauks atkal. 2007. gadā uz Kostariku skriet jau brauca 4 cilvēki – Ieva Eglīte, Zane Bērziņa, Baiba Liepiņa un Līga Ozoliņa. Ieva diemžēl tieši uz starta laiku saslima, un Zanei pirmo reizi nācās skriet vienai, bez Ievas. Kopā viņas sāka trenēties 2005. gada beigās finišējušas ir The Coastal Challenge 2006 Expedition kategorijā (~250 km 7 dienās), Rīgas maratonā 2006 (42 km), Ogres AVG pusmaratona distancē (21 km) un Igaunijā Otepaa Tartu maratona ietvaros 23 km distancē.

Tīri praktiski lidojums uz Kostariku aizņem mazākais 24 h (paši lidojumi bija ~ 2 + 2 + 10,5 h), tā ka lidostās nīkšana, plakans nosēdēts dibens un lidmašīnu pārtikas izbaudīšana garantēta. Mēs lidojām Rīga-Amsterdama-Madride-San Hose, var lidot caur ASV, bet tad jākārto ASV vīza (arī, ja tas ir tikai caurbraucot, neizejot no lidostas). Un neticiet nevienam, kas jums iesaka lidojumus likt ar 1,5 h starpību, piem.. Tāda mums Madridē bija paredzēta... (un vēl ir taisnība, ka garie reisi parasti tā nekavē kā īsie). Reiss Amsterdama-Madride kavēja, un tā nu mēs uz lieku nakti iesprūdām Madridē, jo iekāpšana reisā uz San Hose bija nokavēta, lai kā arī auļojām pa lidostu. Tad arī redzējām saspridzināto autostāvvietu lidostā – skats graujošs, baigi smags. Kā multenēs zīmē – paneļu dzelži izlocījušies kā diegi, tur, kur agrāk bijusi daudzstāvu autostāvviets, palicis liels tukšums ar gruvešiem, mašīnu lūžņiem, ko vēl arvien vāc un stumj promvešanai. Tāda mēma, stindzinoša liecība par notikušo. Un apkārt visa lidostas dzīvība, katrs dodas savās gaitās, iepērkas, plāno, sazvanās..
Ieradāmies Kostarikā nedēļu pirms skrējiena. Izkāpjot no lidmašīnas apņem siltums. Noīrējām mašīnu (4*4) un mob. Tel. (jo LMT nav viesabonēšana Kostarikā, tāpēc starptautiskais pieslēgums nebija iespējams) un braucām uz viesnīcu Uvitā Rancho Pacifico http://www.ranchopacifico.com . Viesnīciņa atradās pašā kalna galā, ceļš uz to ir neiedomājams. Par paradīzes atrašanos norāda tikai maza mazītiņa zīmīte ceļu sazarojumā. Bet ceļš kā tādas iesvētības Kostarikā!!!! Līkumu līkumiņi, zemes ceļš, un aizas - viena par otru skaistākas un dziļākas!!! un tas viss tik tuvu, tepat pie ceļa malas. Ceļazīmītes gan saliktas daudz - pagriezienos kārtīgas bultas un visur uzraksti "tikai 4*4" un "neatlaist gāzi". Braucot augšā man bija tik ļoti bail, ka domāju, ka šitā es kalnus neiemīlēšu un ka ļoti negribu mirt te kādā aizā (it īpaši ja savas lielākās bailes - lidošanu ~14 h biju pārvarējusi un izdzīvojusi :D ). Plus vēl tumsā nepareizi nogriezāmies, uzbraucām kalna augšā pa nepareizo ceļu, ceļš vienā līkumā vienkārši beidzās un sapratām, ka esam kaut kur... pilnīgā pakaļā... kalna galā vai vidū, kaut kādā džungļu malā, nekurienē!!! un ka nav cita varianta kā kačāties pa brīnišķīgā piedāvājuma ceļu lejā un meklēt pareizo. Zane ar Ievu krāmēja akmeņus zem riteņiem, lai vispār varētu atpakaļ tikt, Baiba mēģināja nofilmēt, es nofočēt un vienkārši nodarbojos ar akūtu baidīšanos.



Viesnīca bija ļoti skaista, kalna galā, ar skatu uz pludmalēm un zaļu, skanošu džungļu ieskauta. Zanīte ar Ievu uzrīkoja mums visām treniņu pa to pašu stāvo ceļu - lejā 2 km un augšā 2 km. Tā bija otrā reize, kad domāju, ka kalnus neiemīlēšu. Un ka tas ir pretīgi. Ka tas nav normāli, Un ka es tagad te nevaru reudāt, jo satraumēšu Baibu. Un man kārtējo reizi likās, ka mirstu. Un ka nav nemaz jēga mēģināt vispār to Coastal Challenge. Un ļoti gribējās visus pasūtīt, ne ar vienu nerunāt kādu gadu utml. Bet tiklīdz biju galā, tā tas viss ātri pārgāja :) , ļoti ātri. Vienīgi kājas gan pasāpēja 2 dienas no nepierastā kāpiena.
Viesnīcā ēdām ļoti veselīgi - no rītiem omletīti bez sāls ar tomātiņiem, pa dienu augļus un vakariņās pavārs mūs lutināja ar grilētu milzu zivi ar dārzeņiem, ļoooti gardu. Interesanti, ka cilvēki vienmēr ir gatavi parunāt par skriešanu, viņiem ir katram sava pieredze šajā sakarā un daudzi ar to nodarbojas ikdienā.

Dienas pavadījām mierīgā atpūtā. Sākumā neko vairāk arī neprasās, viss tāpat ir tik interesants, baudījām siltumu, sauli, to, ka nav ikdienas rūpju, krāšņo, dažādo dabu, peldējāmies okeānā, vērojām vietējos, un pirkām un ēdām kaudzēm augļu. Bija pilnīga atvaļinājuma sajūta.



Viesnīcas saimnieks mums ieteica šo ūdenskritumu, to ir grūti atrast, bet tiešām skaists. Vietējie ģimenēm tur brauc ar pārtikas kastēm piknikā. Blakus bija vieta, kur audzē zivis, tur mēs makšķerējām un pēctam samakšķerētās zivis pagatavoja. Garšīgi. makšķeres gan bija akmens laikmeta - koka puļķītis ~15 cm, kuram piesieta stieplīte, kuras galā ir āķis, un uz tā puika uzvirpina maizes bumbiņas. :D tā kā dīķis mazs, zivis audzētās, viņas ķērās ļoti labi.



Šis ir parasts veikaliņš kādi sastopami pie ceļiem. Parasti tur var nopirkt aliņus, žāvētus banānus, vietējos saldumus (ļoti garšīgi - kokosa skaidas sīrupā un kukurūzas pārslas sīrupā), augļus un Pepsi :)

Sacīkšu priekšvakarā visi dalībnieki sabrauc San Hose viesnīcā Irazu Best Western, kur notiek dalībnieku reģistrācija, izdala prezentus, īsu trases aprakstu (tas mūs satrieca, jo trases km kopsummā bija samazināti, bet bija izveidotas 2 garās dienas - otrā 60 km un ceturtā 50 km - vienas vietā), mazs atklāšanas pasākums un visi laicīgi devāmies uz numuriņiem sagatavoties skrējienam un izgulēties. Bijām visas 4 vienā istabiņā, un istaba bija piekrauta ar mūsu mantu kastēm. Ekipējums mums bija skriešanas apavi, treniņtērps, ūdenssomas, nūjas, getras, svilpe, sausu zeķu pāris, naģene, līdziņemamie enerģijas batoniņi, želejas, karnitīns. Tāpat bija sagatavotas rīta un vakara tablešu devas - aminoskābes, Magne B6, C vitamīns, vakariem Antistress. Mūsu 2 pieredzējušajām stress bija manāmi mazāks, bet dažš no mums jutās kā cūka, kas taisās lidot kosmosā.

1. diena
Izbraukšana no San Hose 4:30 Starts 10:00 La Fortuna - Rancho Margot 21 km


No rīta secinājām, ka Ievai nav kļuvis labāk. Klasisks bronhīts ar kārtīgu temperatūru. Apraudājāmies (gadu taču šitam pasākumam gatavojušies!) un gatavojāmies pārbraucienam. Nodevām kastes ar mantām, padzērām rīta kafiju, uzēdām jogurtu (organizētu brokastu tajā rītā nebija) un 4:30 sakāpām autobusā, kuram pa līkumainajiem kalnu ceļiem rīta agrumā mūs jāaiztransportē uz starta vietu. Švakākajiem kuņģīšiem tas bija smags pārbaudījums un dažviet autobusam nācās piestāt... Starts bija mazas pilsētas La Fortuna centriņā 10:00.







Dažādus tiešām skaistus skatus tiešām skrējiena laikā var redzēt visu laiku (kā Coastal Challenge mājaslapā tiek solīts :) ), dabas varenība un lielie kontrasti Kostarikā ir ļoti tuvu. Ir tik daudz no kā baidīties (aktīvi vulkāni, indīgas čūskas un superindīgas vardes, ceļu nobrukumi, aizas pie katra līkuma, cunami un malārijas riska zona..), ka tas nav iespējams. Savukārt tropu puķes, kaktusi un palmas, kuras pie mums pārdod podiņos, tur aug savvaļā un dzīvžogu vietā, džungļu skaņas ir tik nedzirdētas, un ainavas bieži vien ne kā no mūsu planētas.
Tie, kas skrēja ātrāk, redzēja džungļos vidēja lieluma savvaļas kaķveidīgo un 2 m čūsku. Arī pēdējās dienas pludmalē liela kobru dzimtas čūska tika nofočēta. Pārējie pārsvarā apskata dažādu toņu govis, kuras pavada skaisti balti putni, un zirgus ar vai bez jātniekiem. Pāris vietās varēja redzēt kokos mērkaķus un pa kādai ķirzakai. Kad nakšņojām dabas rezervāta teritorijā, piekodināja, lai teltīs neturam pārtiku, jo esot ļoti daudz jenotu. Dzidrajā ūdenī medīja pelikāni, un bija skaidri redzamas lielas zivis. Arī mazi bruņurupucēni.
Suņi gan tur ir ļoti draudzīgi un vienaldzīgi. Viņu ir daudz – visi pārsvarā tādi mazi vai vidēja lieluma, īsspalvaini (laikam klimata dēļ) un lēni, nevienam nenāk prātā skriet virsū, riet vai kost. Vai nu neliekās ne zinis, vai arī intereses pēc paskrien kopā kādu gabalu (pirmajā dienā bija svešais suns, kas noskrēja kompānijā ar dalībniekiem visu trasi). Man šķiet, ka Latvijā pa lauku un mazpilsētu ceļiem skrienot būtu pavisam savādāk... :(
Kostarikas reljefs droši garantē mājaslapā solīto arī par trasi - tas ir viens vienīgs „climbing up” un „climbing down” un tā visas 6 dienas, visus km. Īpatnēji, ka pārsvarā visiem pieredzējušajiem skrējējiem raiti iet kalnā augšā, bet grūti no kalna, mums, savukārt bija otrādi.





trase bija sulīga :D – sākumā klasiski turienes ceļi (asfalts pilsētā, zemes ceļš), kas neizbēgami sāk vest lielajā kalnā, un tur – džungļu taka kalnā augšā un pēctam lejā. Džungļi īsti kā Discovery Channel rāda – zaļi, mitri, silti, liānas, tropu augi biezā slānī cits citam virsū, daži insekti Mitrākajās vietās melnzeme izbradāta un kļuvusi par kārtīgiem dubļiem līdz potītēm. Mēs ar Baibu pārītī kāpelējām pa džungļiem, ļoti noderēja nūjas, arī lai pabakstītu aizdomīga (čūskām līdzīgas  ) izskata saknes un liānas. Es kādas 3 reizes kārtīgi, ar vērienu un slaidā pagriezienā nogāzos, bet ļoti veiksmīgi un mīksti dubļos nošļūcu, skats noteikti bija rēcīgs.... Pēc džungļiem otrā kalnu pusē nonācām uz dažāda seguma tīri normāliem ceļiem. Trešajā kontrolpunktā ceļi adventure un expediton kategorijām sadalījās. Adventuristiem bija samērā lēzens ceļš pa taisno uz nometni, Expedition kategorijas skrējējiem pāri stāvam kalnam - augšā pa lopu taku, cauri zirgu aplokam (dzeloņstieples no abām pusēm, zirgi iekšā, kuri tā tramīgi lūr virsū) un tad pa pļavu lejā no kalna. Finišā secinājām, ka Zanes nav. Tā kā viņa skrēja mums pa priekšu, bija skaidrs, ka ir apmaldījusies. Sāka jau krēslot. Es sabijos diez gan, jo tajos džungļos tumsā palikt nevienam nenovēlu... Un trasē tieši pirms džungļiem bija vieta, kur sadalās ceļi un nav redzama norāde. Kamēr runājām, vai jāceļ panika, Zanīte atskrēja. Nomocījusies un nikna :) . Tagad, uz to atskatoties, secinājums, ka galvas lampa būtu jāņem līdzi katru dienu šitādām situācijām (to arī organizatori saka, bet neko lieku jau negribās nest)
Tad varējām savākt savas mantu kastes, pieteikties kāju masāžai, ieiet auksta ūdens dušā, paēst siltu ēdienu, reizēm vakariņu laikā parādīja arī dienas fotogrāfiju slaidšovu.



Ja nu man kaut kas tiešām visā riebās, tad tā bija celšanās agrajos rītos tumsā.

2. diena
Starts 5:30 Rancho Margot - Tierras Morenas 59,4 km (Adventure kat. 43,6 km)


Iepriekšējā vakarā tika pateikti 2 sliktie jaunumi:
1. ka pašā sākumā būs jāšķērso upe. Tā kā tā ir garā diena, tad tas bija ļoti nepatīkams jaunums un tika domātas dažādas stratēģijas.
2. ka Expedition kategorijā skrienošajiem ir cut off - 3. kontrolpunktā (43,6 km) ir jābūt 7 h pēc starta. Tie, kas nepaspēj, automātiski pāriet uz Adventure kategoriju.

Upes stratēģija mums abām ar Zani bija līdzīga- botas un zeķes rokā, Zane ar zeķītēm, es ar pludmales čībiņām cauri upei, tad sausus apavus kājās un... tālāk pilnīgs abloms :D :D :D aiz stūra upes attece, arī nepārlecama un neapejama. Un tālāk tādu bija vēl un vēl, pēdējās bija dubļu joslas līdz potītēm.. Bet ceļi pirmajā posmā samērā lēzeni augšup-lejup ejoši, skrienami. Savukārt otrais posms bija izšķirošs... Nesaprotu kāds Duracel Zanei bija, viņa iekļāvās laikā!!! Otrais posms manām kājelēm likās galīgi neskrienams, staipīgas zāles aizaugušas ceļa paliekas (nu par ceļu to nenosauksi, taka tā arī nebija) - staipīga zāle kā vārpata līdz potītēm un stāvus kalnā. Ja līdz otrajam posmam es cīnījos, tad šeit es padevos. Tagad šķiet, ka morāli laikam vairāk nekā fiziski, katrā ziņā, ja šī nebūtu bijusi otrā diena, bet kāda no pēdējām, es būtu vairāk pacīnījusies.... Bet nu ļoti grūts posms tas bija, nezinu vai būtu spējusi tikuntā.



Vispār jau nogurumā un mūžīgajā vienatnē ar sevi pa ceļam nonāk līdz ļoti stulbām domām... es kādu dienu nopietni domāju, ka ja no rīta nav iztīrīti zobi, tad tas ir lieks smagums skrienot...







Pēdējais posms izturējušajiem Expedition kategorijā bija vājprātīgs. 45 km noskrējušiem viņiem tika piedāvāts izcepties šausmīgi stiprā saulē, ļooooti spēcīgā vējā un vēl sajukt prātā no kosmiskās ainavas mokoties pa baltu asfaltu un vēja ģeneratoriem visapkārt. Tur esot bijusi prātā jukšanas sajūta. Un ja es saku, ka uzcepties šausmīgi stiprā saulē un ļooooti spēcīgā vējā, tad tās lietas arī tiešām ir ļoooooti stipras, nu briesmīgas!!! Vējš bija tāds, kas virs galvas skaļi kauc un pūta tik stipri, ka tiešām likās, ka var kaut kad nogāzt vai aizpūst, savukārt sauli tajā vējā reizēm nejuta, bet apdega pamatīgi. Un, kad juta, tad likās, ka esi uz pannas (es, manuprāt, uzstādīju apdegšanas rekordu - man bija ļoti pievilcīgas kreveles uz deguna, zoda un kakla, bet šīs bildes es Jums nerādīšu, neceriet.. ). Kaut gan ar laika apstākļiem mums vispār bija paveicies (arī vietējie tā teica), jo tomēr karstums nebija tik milzīgs kā bija plānots šajā laikā šajos reģionos. Ja būtu šie plānotie +40 līdz + 50˚C, tad skrējiens būtu izdzīvošanas kategorijas.





3. diena
Starts 7:00 Tierras Morenas - Rio Chiquito 17,9 km








Skolnieciņi Kostarikā izskatās ļoti smuki - ģērbti formās - tumšos svārciņos/biksēs, ar baltām blūzītēm/krekliem (vai viņiem nav traki karsti?). Pagājšgad Zane ar Ievu veda stopējošu skolnieciņu līdz skolai. Brauca, skatās stāv puisītis formā ar somu un stopē. Viņas piestāja, tad zirgā piejāja skolnieciņa tētis, apskatīja, vai bērns nonāk labās rokās, akceptēja, un tad viņas varēja doties tālāk un aizvest puiku uz skolu. Un tas viss (kā arī daudzas citas situācijas) notiek nojautu līmenī, jo vieni runā spāniski, otri angliski. Vispār jau tikpat labi var runāt latviski, jo viens pīpis - tāpat nesaprot :D Tā mēs arī šad tad darījām. Un beigās visi visu sapratuši un sarunājuši :D

Šī bija vieglā diena. Kā jau pienākas pēc otrās dienas izmocīšanas. Samērā lēzeni augšup - lejup vedoši zemes ceļi, arī asfalts diezgan daudz.



Pēc kāju masāžām. Tās bija ļoti vērtīgas un daudzi tās izmantoja. Vietējie vīrieši kauca skaļā balsī no sāpēm, kad masē. Mēs pārsvarā uzsedzām kaut ko uz galvas, iekodāmies dvielī vai paraudājām, nu vārdu sakot - cietāmies. Ļoti sāpīgs process, bet no rīta kājas saka paldies, var piecelties un paiet.

4. diena
Starts 5:30 Rio Chiquito - Curubande 49,7 km (Adventure kat. 18,1 km)


Iepriekšējā vakarā organizatori pajautāja vai šeit ir kāds kurš nemāk peldēt...
Otra garā diena. Zanei. Šī diena sākas ar to, ka mūs dzen kalnā. Tādā konkrētā. Un ilgi.





Šīs dienas īpašais piedāvājums bija Expedition kategorijā pēdējajā posmā - kalnu upe, kurai varēja brist pāri straujākā vietā, vai arī mierīgākā peldēt pāri. Un vēl kāpiens klintī, kur vietējais palīdz ar uzcelšanu. Kad ir ~ 45 km jau noskrieti, kājas trīc un sāp.. tad šie pārsteigumi spēj sastresot un ir grūti izpildāmi.









Nometnes vieta mums šajā dienā bija ļoti dīvaina - vietējais šoferis stāstīja, ka to saucot par Balto pilsētu, jo tā visu laiku ir balta. No putekļiem. Tur bija ļoti sauss un putekļains. Mašīnu braukšana, vējš, skrējēji, tas viss sacēla putekļu mākoņus. Viss bija izkaltis. Saule cepināja, zeme pilna ar izkaltušām koku lapām, tāda nereāla ainava. Žēl, ka nav bilžu no nometnes vietām. Tās visas bija ļoti eksotiskas - lauka vidū kāda būdiņa vai nojume bez logiem un tādā vietā darbojas dušas un nolaižamā (slapjā) tualete. Šīs dienas nometnes vietā dušas un tualetes sastāvēja no dažām mūra sienām, kurām durvju vietā bija maisauduma gabali, kas plandījās vējā un grīdas vietā bija akmeņi kādus ber zem asfalta.. Šie skati radīja ļoti dīvainu un nereālu sajūtu. Telts celšanas vietas arī bija akmeņainas un visas mantas klājās ar putekļiem.

5. diena
Starts 8:00 Cuajiniquil - Playa (t.i. "pludmale") Junquillal 32,2 km (Adventure kat. 17,3 km)










Šūpuļtīkli Kostarikā ir ļoti populāri. Tiem pilni ir arī tūristiem domātie veikaliņi. Ļoti krāsaini, dažādi - tamborēta raksta, auduma veida, vienkrāsaini, strīpaini, ar mežģīnītēm, lakoniski... visdažādākie. Tie arī ļoti sader ar vietējo nesteidzīgo attieksmi pret ikdienu. Parasti, garāmbraucot, vietējās ģimenes var redzēt vienkārši sēžam pie savām būdiņām un tērzējot. Un tā no rīta, pusdienlaikā un vakrpusē...



Skrējiens šajā dienā veda pa ļoti izkaltušu apvidu, kur zāles vietā ir siens (kurā ganās lielas govis), viss putekļos, saule cepina, ķirzaciņas šad tad redzamas. Pa ceļam redzamas nabadzīga izskata būdiņas, vietējie iedzīvotāji, vistas, govis, cūka piesieta ķēdē, arī gaiļi piesieti pie kaut kādiem metāla diskiem.
Ceļi klasiski up and down..
Sausums, sausums, sausums, un tad kāda kalna virsotnē paveras skats uz klinšainu, skarbu neauglīgu kalnu apvītu dzidri tumšzilu okeāna piekrasti.
Expediton skrējējiem vēl bija pēdējais mokošais posms saulē gar okeānu līdz nometnei.
Nometnes vieta bija skaistā pludmalē, dabas lieguma zonā. ūdens bija vēss un tik dzidrs, ka varēja redzēt zivju barus un 2 lielas zivis (~1-1,5 m), kas pārītī peldēja turpat starp mums visiem (vietējie klaigāja, ka tās esot īstās!!!! esot ļooooti garšīgas :D )







Ēdināšana bija laba – 3 reizes dienā dažādu veidu silts ēdiens (pupiņas vai pupiņu pasta (tas tik ir ēdiens!!!! Izskatās apbrīnojami briesmīgi, bet garšo tīri labi), maizes produkti, kāds gaļas vai zivju veids, svaigi salāti, augļi, rīsi vai ar mizu vārīti kartupeļi, siers, šķiņķis, kukurūzas pārslas, piens, jogurts, plus jebkurā laikā atskrienot ir iespēja paēst kaut ko, ja arī tajā laikā nav pusdienas vai vakariņas. Vienmēr pieejams ūdens un elektrolīts, arī sulas. Un pēdējās dienās pavāriņi mūs lutināja ar aukstu ledustēju!

6. diena
Starts 9:00 Playa Junquillal - Bahia Salinas 18,5 km




Kopā ar mūsu favorītu - uzvarētāju Zuniga Juan Carlos.





















Rezultāti:
Zane Bērziņa kopvērtējumā EXPEDITION CATEGORY 33. no 41 finišējušajiem un 6 no sievietēm,
Līga Ozoliņa ADVENTURE CATEGORY 7 no 14 finišējušajiem,
Baiba Liepiņa noskrēja 5 no 6 dienām,
Ieva Eglīte pēdējās 2 dienas. http://www.thecoastalchallenge.com/raceupdates/raceupdates.htm





Jāaaaa... un pēc finiša telšu un aukstā ūdens dušu vietā mūs gaidīja kempinga mājiņas ar īstām gultām, baltiem palagiem, dušu un citām komforta ekstrām!!! Pilnai laimei pietiek jau ar to vien, ka nav jāstutē telts :)
Bija laiks sakopties, atpūsties. 19:00 noslēguma pasākumā sekoja vakariņas (pavāriņi bija sarūpējuši rīsu pudiņu ar nacionālu ceptu banānu mērcīti!!!), maza apbalvošana, svinīgā uzruna un diskotēka lauku Kultūras nama stilā :))))
Kopējais paveiktais trases garums 198,7 km, Adventure Category 136,4 km.



Mēs arī bijām sagādājušas prezentus no Latvijas :) , dāvinājām Latvijas un Rīgas kartiņas un Latvijas Balzāmiņu.
Un visu skriešanas nedēļu ēdām pašas un cienājām citus (kuriem nebija bail no rupjmaizes :D ) ar Lāču rupjmaizi un cieti žāvētām desām no Latvijas. Tā bija ļoti pareiza izvēle, jo pat tajā karstumā desas un maize izturēja visas 2,5 nedēļas, kamēr noēdās, un, lai arī ēdamā tur bija daudz, dažādu veidu un garšīgi, tomēr reizēm uzrodas tā sajūta, ka gribās Latvijas ēdienu. Un nevar pat noformulēt, kas tad šim Kosterikas ēdienam ir atšķirīgs - cepta zivs vai šmorēta gaļa tāda pati kā Latvijā, rīsi un makaroni arī, bet tikuntā rodas tā sajūta.
Es ļoti jutu amerikāniskā ēdiena lielo piedāvājumu (uzmācīgumu). Viesnīcā Irazu Best Western esošais restorāns ir Dennys http://www.dennys.com/en/ (McDonald veida pārtika, tikai ar šikāku apkalpošanas politiku, viesmīļi apkalpo galdiņus un šveicars atver durvis). Lidmašīnās kā uzkodas tiek piedāvāti dažādu veidu sendviči. Arī skriešanas dienās ēdienreižu starplaikos pamatā pieejammas sendviču sastāvdaļas, var izveidot sev vēlamo. Itkā jau nav ne vainas, bet nav pierasts štopēt baltmaizi, un tāpēc līdzi paņemtā rupjmaizīte ļoti noder. Protams, tā ir Tevis paša izvēle - gribi ēd, negribi - neēd. Alternatīvas var atrast. Mēs bieži ēdām šķiņķi un sierus pa pliko, bez maizes :)

tā lūk mums gāja tālajā Kostarikā :)
...