piektdiena, 2007. gada 18. maijs

LATVIEŠI ĶĪNAS MŪRA MARATONĀ !

1. nedēļa
Mūsējie ir laimīgi nonākuši Ķīnā. Un dodas uz Tibetu. Tur viņi būs visticamāk bez sakaru iespējām līdz 11.05., tāpēc saņēmu ziņu, ka viss ir kārtībā, un varam tikai cerēt uz jaunām ziņām, varbūt pat ar kādu bildi!!! :)

07.05. Visi 4 trešo dienu ir jau Tibetā. Iet visādi - Zanei aizvakar esot saukuši "ātros", jo drausmīgi sāpējusi galva. Sākumā viesnīcas darbinieki nodomāja, ka kāda problēma ar durvīm, tādēļ pēc 15 min ieradās meistars kombinezonā ar instrumentu kasti! Tas tika pasūtīts vienu māju tālāk un izskaidrots, ka DAKTERI vajag! Nu, un tad vēl pēc 15 min pīpēdams ieradās arī dakters ar savu čemodānu. iepotēja "kalnu" zāles. Arī Zanītei Upeniecei un Kristapam Bērziņam (viņi skries īsot distanci) esot tā pati kalnu slimība - galva reibst, sāp, visi staigājot kā apdulluši. Pašlaik viņi atrodas 4000 m augstumā virs jūras līmeņa, rīt plāno doties vēl augstāk apskatīt kādu kalnu ezeru. Laiks karsts, ap 30 grādiem, bet tālumā redzamas sniegotas kalnu virsotnes.
Izstaigāti jau vairāki klosteri, bet diezgan liela vilšanās. Likās, ka te tāda tīra zeme ar grezniem klosteriem. A patiesībā valda ārprātīga netīrība, viss diezgan smirdīgs un piemēslots.
Tauta neizglītota un slinka - vieglāk taču meditēt, nekā cūcību savākt. Vairāk kā pusei iedzīvotāju nav pat pamatizglītība...Šajā zemē kapsētu nav. Mirušos bērnus līdz 3 gadu vecumam un dzīvniekus met upēs - ik pa brītiņam redzami kādi maisi upēs vai uzpūtušies zvēri. Mirušos cilvēkus nes augstu kalnos, kur tos noknābā ērgļi.
Tauta pamatā nodarbojas ar sumbru audzēšanu, bet pārsvarā skaita lūgšanas, spēlē kārtis un biljardu uz ielām.
30 grādu karstumā uz ielām tirgo gaļu, kur spieto un vairojas lielu mušu bari.Turpat blakus šādas kafejnīcas. Rodas nopietnas problēmas ar apetīti...

Tā kā Tibeta kā garīguma centrs, fiziski dzīvē ne tuvu tāds neizskatās...
Kopumā interesanti to visu redzēt, lai zinātu, kā praktiski tās mītiskās pasaules malas izskatās.
Daba nežēlīgi skaista un skarba - kalni no 3600m-7000 m virs jūras līmeņa.08.05.2007. Shodien esam veel augstaak kalnos - 5000 m virs juras liimenja. Daba skaista, bet jaabrauc pa galvu reibinoshiem serpentiiniem, taa ka muusu vaajiniekiem bailes pat nommaca galvas saapes.:)

Iedomaajies kaada nerazha - meitenes atbraukushas atpuutaa, bet Zaniite viinu nevar iedzert, cik slikti. Es gan vakar pameeginaaju kaut kaadu vieteejo viinu. Dikti gards bija, bet beigaas - kaa izraadijaa - tikai 5,5 procenti. Liekas, ka te paarsvaraa vieteejaa tauta apdullinaas no kuriishanas, jo biezhi vien taads aromaats sajuutams.

Vakardien redzeejam vieteejo slimniicu - 30 m2 telpa, kur viena siena kaa skatlogs, triis gultas ar peleekiem (netiiriem) palagiem un tajos pa vaajinikem pie sisteemas gulj... Kaut ko tik nozheelojamu un muusdienu civilizaacijai nesaprotanmu nebiju ilgi redzeejusi...

Peedeejaas dienas arvien mazaak eedam. Iemesls - jo vairaak redzam kafe virtuves, eedienu pagatavoshanas un paardoshanas apstaakljus - daudz suudu mushas vairojas uz svaigas galjas tirguu, vaariiti caalju embriji bruunaa uudenii tiek paardoti ik uz stuura... brr.., jo mazaak kas ir apeedams... Pusdienaas censhos kaadus galju apeest (Zane vairs nevar, paargaajusi uz riisiem), vakaraa paarttiekam no cepumiem un banaaniem. Man jau par 3 kg mazaak nekaa Latvijaa bija.

IEVA

09.05.2007. Shii diena kaa sanatorija - paeedaam brokastis, pastaiga pa klosteri svaigaa, retinaataa gaisaa, pusdienas, diendusa un tagad jaaiet vakarinjaas.:)
Shodien mums iedeva nogarshot Tibetas nacionaalo teeju, kas ir kaa brokastis ikvienam Tibetas iedziivotaajam - melnaa teeja, ar miltiem, sviestu un saali. Brrrr...
šādi viņi vāra šo tēju..Nu pagaidaam taa - nekaadu jaunu atrakciju nav.

IEVA

P.S. Tibetā tika nosvinēta arī Ievas dzimšanasdiena!!! SVECAM UN SŪTAM VIRTUĀLĀS BUČAS!!!

11.05.2007. Vakar bijaam uz vakarinjaam " trakaa sumbra restoraanaa", kur bija arii tautisko deju priekshnesumi, arii ar skatiitaaju piedaliishanos... :)
To kroni, kas man galvaa, torti ar dziedoshaam sveciiteem un balto shalli saorganizeeja muusu gids, sirsniigi man veelot " Daudz laimes NAAKAMAJAA DZIIVEE!" Ups... Taads noveeleejums nekad nav bijis... un droshi vien nebuus...:)IEVA

13.05.2007. Pirmā diena Honkongā, izstādē (darba darīšanas - patīkamo apvienojam ar lietderīgo :)) - no pagātnes esam nonākušas nākotnē!! Visas mājas 50-stāvīgas! kaut ko tādu nevarējām iedomāties...IEVA

HONKONGĀ !Pirmo reizi dziivee bija sajuuta, ka Eiropa ir mazs punktinsh pasaules kartee.
Patika mums Honkongaa visiem loti, daudz labaak kaa Pekinaa un Tibetaa.
Riitdien mums maratons jaaskrien. Paarnem sajuutas atkal kaa Costa Ricaa - jaaizbrauc 3 naktii, starts 7.30, cutoff 32 km peec 6 stundaam...
Iesim 7 guleet, lai vareetu mazliet vairaak sanjemt speeka naktii:)

SKRĒJIENS !!!

Viņas to ir paveikušas!!! Ķīna maratonu veikušas 7,5 h! Esot bijis krimināli :D
Un mums ir foto!!!!!!!! Cerams, ka plašāks stāstiņš par šī maratona specifiku un mokām vēl būs..4 komentāri:

mikka teica...

A shamie saka: "nejeedz ne mediteet ne kaa, tik tiiriit visu un meeslus vaakt... zemiski!" ;)

ozolina teica...

tas skaidrs.... viņiem pavisam cita fiška, viņi nemaz šo mūsu realitāti neredz droši vien, citā līmenī klejo un citas problēmas risina.

Anonīms teica...

Ak jūs jaunlatvieši! Garīgumu gribiet ieraudzīt?! To ieraudzīt nevar; to var piedzīvot; un ar jūsu iezglītību, iespējams, nepietiek... Un nevjag šīs prastās klišejiskās piezīmes par to cik viņi slinki un neizglītoti... uz sevi no malas paskatieties! Visādi citādi - lai veicas!

mikka teica...

to ieprieksheejais

Tas jau veel ir jautaajums, kursh ko nevar ieraudziit un maz vai izgliitiiba tur var liidzeet, bet pameeriities jau var tikuntaa :D.